django - en to mn translation catalogue (300 entries)

en: "%(path)s" does not exist
mn: "%(path)s" байхгүй байна.

en: "%(pk)s" is not a valid value.
mn: "%(pk)s" зөв утга биш байна.

en: %(datetime)s couldn't be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
mn: %(datetime)s цагийн бүсийг хөрвүүлэж чадахгүй байна. %(current_timezone)s; цагийн бүс буруу эсвэл байхгүй байж магадгүй.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
mn: %(field_label)s талбарт давхардахгүй байх хэрэгтэй %(date_field_label)s %(lookup_type)s оруулна.

en: %(from)s-%(to)s relationship
mn: %(from)s-%(to)s холбоос

en: %(from)s-%(to)s relationships
mn: %(from)s-%(to)s холбоосууд

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
mn: %(field)s %(value)r утгатай %(model)s байхгүй байна.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
mn: %(field_label)s-тэй %(model_name)s-ийг аль хэдийнэ оруулсан байна.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
mn: %(field_labels)s талбар бүхий %(model_name)s аль хэдийн орсон байна.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
mn[0]: %(size)d байт
mn[1]: %(size)d байт

en: %d day | %d days
mn[0]: %d өдөр
mn[1]: %d өдөр

en: %d hour | %d hours
mn[0]: %d цаг
mn[1]: %d цаг

en: %d minute | %d minutes
mn[0]: %d минут
mn[1]: %d минут

en: %d month | %d months
mn[0]: %d сар
mn[1]: %d сар

en: %d week | %d weeks
mn[0]: %d долоо хоног
mn[1]: %d долоо хоног

en: %d year | %d years
mn[0]: %d жил
mn[1]: %d жил

en: '%(value)s' is not a valid UUID.
mn: '%(value)s' утга зөв UUID биш байна.

en: '%(value)s' value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
mn: '%(value)s' нь буруу байна. Энэ нь ОООО-СС-ӨӨ форматтай байх ёстой.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
mn: '%(value)s' утга буруу форматтай байна. Формат нь заавал HH:MM[:ss[.uuuuuu]] байх хэрэгтэй.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
mn: '%(value)s' утга буруу форматтай байна. Формат нь заавал YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] байх хэрэгтэй.

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] format.
mn: '%(value)s' утга буруу форматтай байна. Формат нь заавал [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] байх хэрэгтэй.

en: '%(value)s' value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
mn: '%(value)s' утгын формат зөв байна (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) гэвч цаг буруу байна.

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
mn: '%(value)s' утга зөв форматтай байна(YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) гэвч буруу огноо/цаг байна.

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
mn: '%(value)s' утга (YYYY-MM-DD) форматтай байх хэрэгтэй.

en: '%(value)s' value must be a decimal number.
mn: '%(value)s' заавал decimal утга байх.

en: '%(value)s' value must be a float.
mn: '%(value)s' нь бутархай тоо байх ёстой.

en: '%(value)s' value must be an integer.
mn: '%(value)s' бүхэл тоо байх ёстой.

en: '%(value)s' value must be either None, True or False.
mn: '%(value)s' заавал  None, True эсвэл False утга авах ёстой.

en: '%(value)s' value must be either True or False.
mn: '%(value)s' заавал True эсвэл False утга авах.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
mn: (Нууц талбар%(name)s) %(error)s

en: 0 minutes
mn: 0 минут

en: Afrikaans
mn: Африк

en: Albanian
mn: Альбани

en: April
mn: 4-р сар

en: Arabic
mn: Араб

en: Argentinian Spanish
mn: Аргентинийн Испани

en: Asturian
mn: Астури

en: August
mn: 8-р сар

en: Australian English
mn: Австрали Англи

en: Azerbaijani
mn: Азербажан

en: Basque
mn: Баск

en: Belarusian
mn: Беларус

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Big (8 byte) integer
mn: Том (8 байт) бүхэл тоо

en: Boolean (Either True or False)
mn: Boolean (Үнэн худлын аль нэг нь)

en: Boolean (Either True, False or None)
mn: Boolean (Үнэн, худал, эсвэл юу ч биш)

en: Bosnian
mn: Босни

en: Brazilian Portuguese
mn: Бразилийн Португали

en: Breton
mn: Бэрэйтон

en: British English
mn: Британи Англи

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Burmese
mn: Бирм

en: CSRF verification failed. Request aborted.
mn: CSRF дээр уналаа. Хүсэлт таслагдсан.

en: Catalan
mn: Каталан

en: Change
mn: Засах

en: Clear
mn: Цэвэрлэх

en: Colombian Spanish
mn: Колумбийн Испаниар

en: Comma-separated integers
mn: Таслалаар тусгаарлагдсан бүхэл тоо

en: Connect, get help, or contribute
mn: Холбогдох, тусламж авах эсвэл хувь нэмрээ оруулах

en: Croatian
mn: Хорват

en: Currently
mn: Одоогийн

en: Czech
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Date (with time)
mn: Огноо (цагтай)

en: Date (without time)
mn: Огноо (цаггүй)

en: Date out of range
mn: Хугацааны хязгаар хэтэрсэн байна

en: December
mn: 12-р сар

en: Decimal number
mn: Аравтын бутархайт тоо

en: Delete
mn: Устгах

en: Directory indexes are not allowed here.
mn: Файлын жагсаалтыг энд зөвшөөрөөгүй.

en: Django Documentation
mn: Джанго баримтжуулалт

en: Duration
mn: Үргэлжлэх хугацаа

en: Dutch
mn: Голланд

en: Email address
mn: Имэйл хаяг

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
mn: Жагсаалт хоосон байна бас '%(class_name)s.allow_empty' ийг False гэж өгсөн.

en: English
mn: Англи

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
mn[0]: Энд %(max)s -аас олонгүй бутархайн орон байх ёстой.
mn[1]: Энд %(max)s -аас олонгүй бутархайн орон байх ёстой.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
mn[0]: Энд бутархайн таслалаас өмнө %(max)s-аас олонгүй цифр байх ёстой.
mn[1]: Энд бутархайн таслалаас өмнө %(max)s-аас олонгүй цифр байх ёстой.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
mn[0]: %(max)s -ээс ихгүй утга оруулна уу
mn[1]: %(max)s -ээс ихгүй утга оруулна уу

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
mn[0]: Хамгийн ихдээ %(limit_value)d тэмдэгт байх нөхцлийг хангана уу. (%(show_value)d-ийн дагуу)
mn[1]: Хамгийн ихдээ %(limit_value)d тэмдэгт байх нөхцлийг хангана уу. (%(show_value)d-ийн дагуу)

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
mn: Энэ утга хамгийн ихдээ %(limit_value)s байх ёстой. (одоо %(show_value)s байна)

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
mn: Энэ утга %(limit_value)s -с их эсвэл тэнцүү байх нөхцлийг хангана уу.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
mn: Энэ утга %(limit_value)s -с бага эсвэл тэнцүү байх ёстой.

en: Enter a complete value.
mn: Бүрэн утга оруулна уу.

en: Enter a list of values.
mn: Өгөгдхүүний жагсаалтаа оруулна уу.

en: Enter a number.
mn: Тоон утга оруулна уу.

en: Enter a valid 'slug' consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
mn: Үсэг, тоо, доогуур зураас, дундуур зурааснаас бүрдэх зөв 'slug' оруулна уу.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
mn: Үсэг, тоо, доогуур зураас, дундуур зурааснаас бүрдэх зөв 'slug' оруулна уу.

en: Enter a valid IPv4 address.
mn: Зөв IPv4 хаяг оруулна уу.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
mn: Зөв IPv4 эсвэл IPv6 хаяг оруулна уу.

en: Enter a valid IPv6 address.
mn: Зөв IPv6  хаяг оруулна уу.

en: Enter a valid URL.
mn: Зөв, хүчинтэй хаяг (URL) оруулна уу.

en: Enter a valid UUID.
mn: Зөв UUID оруулна уу.

en: Enter a valid date.
mn: Зөв огноо оруулна уу.

en: Enter a valid date/time.
mn: Огноо/цаг-ыг зөв оруулна уу.

en: Enter a valid duration.
mn: Үргэлжилэх хугацааг зөв оруулна уу.

en: Enter a valid email address.
mn: Зөв имэйл хаяг оруулна уу

en: Enter a valid integer.
mn: Бүхэл тоо оруулна уу

en: Enter a valid time.
mn: Зөв цаг оруулна уу.

en: Enter a valid value.
mn: Зөв утга оруулна уу.

en: Enter a whole number.
mn: Бүхэл тоон утга оруулна уу.

en: Enter only digits separated by commas.
mn: Зөвхөн таслалаар тусгаарлагдсан цифр оруулна уу.

en: Esperanto
mn: Эсперанто

en: Estonian
mn: Эстони

en: February
mn: 2-р сар

en: Field of type: %(field_type)s
mn: Талбарийн төрөл нь : %(field_type)s

en: File
mn: Файл

en: File extension '%(extension)s' is not allowed. Allowed extensions are: '%(allowed_extensions)s'.
mn: Файлын '%(extension)s' өргөтгөл зөвшөөрөгдөөгүй байна. Дараах өргөтгөлүүд зөвшөөрөгдсөн: '%(allowed_extensions)s'.

en: File path
mn: Файлын зам

en: Finnish
mn: Финлянд

en: Floating point number
mn: Хөвөгч таслалтай тоо

en: Forbidden
mn: Хориотой

en: Foreign Key (type determined by related field)
mn: Гадаад түлхүүр (тодорхой төрлийн холбоос талбар)

en: French
mn: Франц

en: Fri
mn: Баа

en: Friday
mn: Баасан гариг

en: Frisian
mn: Фриз

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
mn: %(class_name)s.allow_future нь худлаа учраас %(verbose_name_plural)s нь боломжгүй.

en: Galician
mn: Галици

en: Georgian
mn: Гүрж

en: German
mn: Герман

en: Get started with Django
mn: Джанготой ажиллаж эхлэх

en: Greek
mn: Грек

en: Hebrew
mn: Еврэй

en: Hindi
mn: Хинди

en: Hungarian
mn: Унгар

en: IP address
mn: IP хаяг

en: IPv4 address
mn: IPv4 хаяг

en: Icelandic
mn: Исланд

en: Ido
mn: Идо

en: If you have configured your browser to disable 'Referer' headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for 'same-origin' requests.
mn: Хэрвээ та веб хөтөчөө 'Referer' толгойг идэвхигүй болгосон бол энэ хуудас, HTTPS холболт эсвэл 'same-origin' хүсэлтэнд зориулж идэвхижүүлнэ үү.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for 'same-origin' requests.
mn: Хэрвээ та веб хөтөчийн күүкийг хаасан бол энэ хуудас эсвэл 'same-origin' хүсэлтэнд зориулж идэвхижүүлнэ үү.

en: Image
mn: Зураг

en: Index of %(directory)s
mn: %(directory)s ийн жагсаалт

en: Indonesian
mn: Индонези

en: Integer
mn: Бүхэл тоо

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
mn: Буруу огноо. '%(datestr)s' огноо  '%(format)s' хэлбэрт тохирохгүй байна.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
mn: Буруу хуудас  (%(page_number)s): %(message)s

en: Irish
mn: Ирланд

en: Italian
mn: Итали

en: January
mn: 1-р сар

en: Japanese
mn: Япон

en: July
mn: 7-р сар

en: June
mn: 6-р сар

en: Kannada
mn: Канад

en: Kazakh
mn: Казак

en: Khmer
mn: Кхмер

en: Korean
mn: Солонгос

en: Latvian
mn: Латви

en: Lithuanian
mn: Литва

en: Lower Sorbian
mn: Доод Сорбин

en: Luxembourgish
mn: Лүксенбүргиш

en: Macedonian
mn: Македон

en: Malayalam
mn: Малайз

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
mn: УдирдахФормын мэдээлэл олдсонгүй эсвэл өөрчлөгдсөн байна

en: Many-to-many relationship
mn: Олон-олон холбоос

en: Marathi
mn: маратхи

en: March
mn: 3-р сар

en: May
mn: 5-р сар

en: Messages
mn: Мэдээллүүд

en: Mexican Spanish
mn: Мексикийн Испани

en: Mon
mn: Дав

en: Monday
mn: Даваа гариг

en: Mongolian
mn: Монгол

en: More information is available with DEBUG=True.
mn: DEBUG=True үед дэлгэрэнгүй мэдээлэл харах боломжтой.

en: Nepali
mn: Непал

en: Nicaraguan Spanish
mn: Никрагуан Испани

en: No
mn: Үгүй

en: No %(verbose_name)s found matching the query
mn: Шүүлтүүрт таарах  %(verbose_name)s олдсонгүй

en: No %(verbose_name_plural)s available
mn: %(verbose_name_plural)s боломжгүй

en: No day specified
mn: Өдөр тодорхойлоогүй байна

en: No file was submitted.
mn: Файл оруулаагүй байна.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
mn: Файл оруулаагүй байна. Маягтаас кодлох төрлийг чагтал.

en: No month specified
mn: Сар тодорхойлоогүй байна

en: No week specified
mn: Долоо хоног тодорхойлоогүй байна

en: No year specified
mn: Он тодорхойлоогүй байна

en: Norwegian Bokmål
mn: Норвеги Бокмал

en: Norwegian Nynorsk
mn: Норвегийн нюнорск

en: November
mn: 11-р сар

en: Null characters are not allowed.
mn: Хоосон тэмдэгт зөвшөөрөгдөхгүй.

en: October
mn: 10-р сар

en: One-to-one relationship
mn: Нэг-нэг холбоос

en: Order
mn: Эрэмбэлэх

en: Ossetic
mn: Оссетик

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
mn: Хуудас нь 'last' биш, эсвэл тоонд хөрвүүлэж болохгүй байна.

en: Persian
mn: Перс

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
mn: %(field)s хэсэг дэх давхардсан утгыг засварлана уу.  Түүний утгууд давхардахгүй байх ёстой.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
mn: %(field)s хэсэг дэх давхардсан утгыг засварлана уу.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
mn: %(field_name)s хэсэг дэх давхардсан утгыг засварлана уу. %(date_field)s-н %(lookup)s хувьд давхардахгүй байх ёстой.

en: Please correct the duplicate values below.
mn: Доорх давхардсан утгуудыг засна уу.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
mn: Нэг бол сонголтын чягтыг авах эсвэл файл оруулна уу. Зэрэг хэрэгжих боломжгүй.

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
mn[0]: %d ихгүй форм илгээн үү
mn[1]: %d ихгүй форм илгээн үү

en: Please submit %d or more forms. | Please submit %d or more forms.
mn[0]: %d эсвэл их форм илгээнэ үү
mn[1]: %d эсвэл их форм илгээнэ үү

en: Polish
mn: Польш

en: Portuguese
mn: Португал

en: Positive integer
mn: Бүхэл тоох утга

en: Positive small integer
mn: Бага бүхэл тоон утга

en: Punjabi
mn: Панжаби

en: Raw binary data
mn: Бинари өгөгдөл

en: Romanian
mn: Румын

en: Russian
mn: Орос

en: Sat
mn: Бям

en: Saturday
mn: Бямба гариг

en: Scottish Gaelic
mn: Шотландийн Гаелик

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
mn: Зөв сонголт хийнэ үү. %(value)s гэсэн сонголт байхгүй байна.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
mn: Зөв сонголт хийнэ үү. Энэ утга сонголтонд алга.

en: September
mn: 9-р сар

en: Serbian
mn: Серби

en: Serbian Latin
mn: Серби латин

en: Simplified Chinese
mn: Хятад (хялбаршуулсан)

en: Site Maps
mn: Сайтын бүтэц

en: Slovak
mn: Словак

en: Slovenian
mn: Словен

en: Slug (up to %(max_length)s)
mn: Слаг (ихдээ %(max_length)s )

en: Small integer
mn: Бага тоон утна

en: Spanish
mn: Испани

en: Static Files
mn: Статик файлууд

en: String (up to %(max_length)s)
mn: Бичвэр (%(max_length)s хүртэл)

en: Sun
mn: Ням

en: Sunday
mn: Ням гариг

en: Swahili
mn: Савахил

en: Swedish
mn: Щвед

en: Syndication
mn: Нэгтгэл

en: Tamil
mn: Тамил

en: Tatar
mn: Татар

en: Telugu
mn: Тэлүгү

en: Text
mn: Текст

en: Thai
mn: Тайланд

en: That page contains no results
mn: Хуудас үр дүн агуулаагүй байна

en: That page number is less than 1
mn: Хуудасны дугаар 1-ээс байга байна

en: That page number is not an integer
mn: Хуудасны дугаар бүхэл тоо / Integer / биш байна

en: The install worked successfully! Congratulations!
mn: Амжилттай суулгалаа! Баяр хүргэе!

en: The submitted file is empty.
mn: Оруулсан файл хоосон байна.

en: This field cannot be blank.
mn: Энэ хэсэг хоосон байж болохгүй.

en: This field cannot be null.
mn: Энэ хэсгийг хоосон орхиж болохгүй.

en: This field is required.
mn: Энэ талбарыг бөглөх шаардлагатай.

en: This is not a valid IPv6 address.
mn: Энэ буруу IPv6 хаяг байна.

en: Thu
mn: Пүр

en: Thursday
mn: Пүрэв гариг

en: Time
mn: Цаг

en: Traditional Chinese
mn: Хятад (уламжлалт)

en: Tue
mn: Мяг

en: Tuesday
mn: Мягмар гариг

en: Turkish
mn: Турк

en: Udmurt
mn: Удмурт

en: Ukrainian
mn: Украйн

en: Unknown
mn: Тодорхойгүй

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
mn: Зөв зураг оруулна уу. Таны оруулсан файл нэг бол зургийн файл биш эсвэл гэмтсэн зураг байна.

en: Upper Sorbian
mn: Дээд Сорбин

en: Urdu
mn: Урду

en: Value %(value)r is not a valid choice.
mn: %(value)r буруу сонголт байна.

en: Venezuelan Spanish
mn: Венесуэлийн Спани

en: Vietnamese
mn: Вьетнам

en: Wed
mn: Лха

en: Wednesday
mn: Лхагва гариг

en: Welsh
mn: Уэльс

en: Yes
mn: Тийм

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a 'Referer header' to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
mn: Таны веб хөтөчөөс 'Referer header'-ийг HTTPS хуудасд илгээх шаардлагатай байдаг учир Та энэ мэдэгдлийг харж байна. Энэ нь гуравдагч этгээдээс хамгаалахын тулд шаардлагатай.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
mn: Энэ хуудсанд форм илгээхийн тулд CSRF күүки шаардлагатай учир Та энэ мэдэгдлийг харж байна. Энэ күүки нь гуравдагч этгээдээс хамгаалахын тулд шаардлагатай.

[ctx: abbrev. month]
en: April
mn: 4-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
mn: 8-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
mn: 12-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
mn: 2-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
mn: 1-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: July
mn: 7-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: June
mn: 6-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: March
mn: 3-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: May
mn: 5-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
mn: 11-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
mn: 10-р сар.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
mn: 9-р сар.

[ctx: alt. month]
en: April
mn: Туулай

[ctx: alt. month]
en: August
mn: Хонь

[ctx: alt. month]
en: December
mn: Гахай

[ctx: alt. month]
en: February
mn: Үхэр

[ctx: alt. month]
en: January
mn: Хулгана

[ctx: alt. month]
en: July
mn: Морь

[ctx: alt. month]
en: June
mn: Могой

[ctx: alt. month]
en: March
mn: Бар

[ctx: alt. month]
en: May
mn: Луу

[ctx: alt. month]
en: November
mn: Нохой

[ctx: alt. month]
en: October
mn: Тахиа

[ctx: alt. month]
en: September
mn: Бич

en: and
mn: ба

en: apr
mn: 4-р сар

en: aug
mn: 8-р сар

en: dec
mn: 12-р сар

en: feb
mn: 2-р сар

en: jan
mn: 1-р сар

en: jul
mn: 7-р сар

en: jun
mn: 6-р сар

en: mar
mn: 3-р сар

en: may
mn: 5-р сар

en: midnight
mn: шөнө дунд

en: noon
mn: үд дунд

en: nov
mn: 11-р сар

en: oct
mn: 10-р сар

en: or
mn: буюу

en: sep
mn: 9-р сар

en: yes,no,maybe
mn: тийм,үгүй,магадгүй
